Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Rzeźby na osiedlu Ostrobramska. Nike?

Gdy powstawało osiedle Ostrobramska w latach 70, to ustawiono w tym czasie na terenie nowo budowanego osiedla kilka rzeźb. Osiedle było wtedy częścią Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych. Prawdopodobnie rzeźby zostały ustawione w 1978 roku.

Z gruntu z wykopów usypano na terenie osiedla kilka sporych górek i zapewne postanowiono wykorzystać te wzniesienia terenu do postawienia na nich rzeźb. Niestety nie udało mi się, jak do tej pory ustalić autorów tych rzeźb. Mam nadzieję, że kilka najbliższych postów na blogu, w których będą prezentował kolejne rzeźby pozwoli na ustalenie ich autorów. Może ktoś, kto zna historię powstawania rzeźb podzieli się swoją wiedzą. Tylko w stosunku do jednej rzeźby znalazłem w Internecie pewne informacje, które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem ustalić autora. Ale o tym napiszę później.

Czas na pierwszą rzeźbę, którą nazwałem Nike. Rzeźba ustawiona jest na szczycie sztucznej górki pomiędzy punktowcami przy ulicy Komorskiej 10 i 8 oraz Łukowskiej 17. Rzeźba ustawiona jest na okrągłym cokole i ma około 2 metrów wysokości.


< >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz