Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Marsowa bariera dźwięku - LXXVII akcja GTWb

Witolin leży w kleszczach dwóch wielkich arterii ulicznych, ale jak do tej pory nie założyli nam ekranów dźwiękochłonnych. Chociaż nie do końca jest to prawda, bo na granicy Witolina, w miejscu, gdzie Ostrobramska zbliża się do ronda turbinowego zaczyna się "rewia" ekranów akustycznych.

Wystarczy skręcić na rondzie w ulicę Marsa i już naszym oczom ukazuje się Marsowa bariera dźwięku ...

W trakcie budowy tej bariery ludzie pisali petycje, protestowali. Był nawet sądowy zakaz budowy części ekranów akustycznych, ale nikt tym nie przejmował się i bariery o 6 metrowej wysokości dalej były stawiane wzdłuż przebudowywanej ulicy. Coś tam ludziska wywalczyli, ale faktem jest, że wybudowano przy Marsa prawdziwą barierę dźwięku!


[zdjęcia wykonano 19 i 30 maja 2013 roku]
< >

6 komentarzy:

 1. Nic innego jak pójście za ciosem. Kontynuacja "ekranizmu" Al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego. Płowieckiej też się trochę dostało. Jest jeszcze pole do popisu dla "ekranizatorów" na ul. Marsa, odcinek od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. Może tym razem jakiś fiolet? I Żołnierska jakaś taka łysa. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się te ptaszki na barierach.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest jakaś tragedia i masakra te ekrany. Nie dość, że szpetne, to i tak g... dają (chyba że ktoś mieszka na I/II piętrze, wyżej i tak nie ma sensu).

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie po czym mazać (pardon, na czym umieszczać sztukę miejską, w senise stritart).

  OdpowiedzUsuń
 5. To powinno być obowiązkowo obsadzane pnączami, w paru miejscach widziałem że coś posadzili... przynajmniej by się zmieniło w żywopłot

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby było śmieszniej, te ekrany chronią w bardzo małym zakresie. Ot lobby kostkowe przesunęło się na lobby ekarnowe. Tu cykliści nie protestują ;)

  OdpowiedzUsuń