Przejdź do głównej zawartości

Marsowa bariera dźwięku - LXXVII akcja GTWb

Witolin leży w kleszczach dwóch wielkich arterii ulicznych, ale jak do tej pory nie założyli nam ekranów dźwiękochłonnych. Chociaż nie do końca jest to prawda, bo na granicy Witolina, w miejscu, gdzie Ostrobramska zbliża się do ronda turbinowego zaczyna się "rewia" ekranów akustycznych.

Wystarczy skręcić na rondzie w ulicę Marsa i już naszym oczom ukazuje się Marsowa bariera dźwięku ...

W trakcie budowy tej bariery ludzie pisali petycje, protestowali. Był nawet sądowy zakaz budowy części ekranów akustycznych, ale nikt tym nie przejmował się i bariery o 6 metrowej wysokości dalej były stawiane wzdłuż przebudowywanej ulicy. Coś tam ludziska wywalczyli, ale faktem jest, że wybudowano przy Marsa prawdziwą barierę dźwięku!










[zdjęcia wykonano 19 i 30 maja 2013 roku]

Komentarze

  1. Nic innego jak pójście za ciosem. Kontynuacja "ekranizmu" Al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego. Płowieckiej też się trochę dostało. Jest jeszcze pole do popisu dla "ekranizatorów" na ul. Marsa, odcinek od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. Może tym razem jakiś fiolet? I Żołnierska jakaś taka łysa. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podobają mi się te ptaszki na barierach.

    OdpowiedzUsuń
  3. To jest jakaś tragedia i masakra te ekrany. Nie dość, że szpetne, to i tak g... dają (chyba że ktoś mieszka na I/II piętrze, wyżej i tak nie ma sensu).

    OdpowiedzUsuń
  4. Będzie po czym mazać (pardon, na czym umieszczać sztukę miejską, w senise stritart).

    OdpowiedzUsuń
  5. To powinno być obowiązkowo obsadzane pnączami, w paru miejscach widziałem że coś posadzili... przynajmniej by się zmieniło w żywopłot

    OdpowiedzUsuń
  6. Żeby było śmieszniej, te ekrany chronią w bardzo małym zakresie. Ot lobby kostkowe przesunęło się na lobby ekarnowe. Tu cykliści nie protestują ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Fotoradary przy Ostrobramskiej, Zamienieckiej i Fieldorfa ... komentarze.

Na blogu Warszawista od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat fotoradarów, które non stop błyskają  na skrzyżowaniu ulic  Ostrobramskiej, Zamienieckiej i Fieldorfa . Z zamieszczanych tam komentarzy niedwuznacznie wynika, że zamontowane fotoradary, to skarbonka. Sam unikam tego skrzyżowania, jak ognia, bo w tym miejscu nie wszystko zależy od kierowcy. Wystarczy np. wjechać na zielonej strzałce z Zamienieckiej w Ostrobramską i ... zatrzymać się przed przejściem dla pieszych ... w tym czasie strzałka gaśnie i ... klops! Poniżej kilka wybranych komentarzy z posta Fotoradary na granicy Witolina  z bloga Warszawista. "Ostatnio gdy skręcałem z Zamienieckiej w Ostrobramską (w prawo w stronę centrum) pstryknął. Nieco przedemną przejechał samochód Ostrobramską w stronę centrum, ale odniosłem wrażenie, że chyba było na mnie.   Sytuacja wyglądała tak - gdy przejeżdzałem przy sygnalizatorze na Zamienieckiej była zielona strzałka, minąłem przejście dla pieszych, zwolniłem bo j

Rzeźby na osiedlu Ostrobramska. Dotyk?

Przedstawiam trzecią rzeźbę z osiedla Ostrobramska . Tym razem nadałem jej nazwę Dotyk. Takie było moje pierwsze skojarzenie. Rzeźba ustawiona jest na szczycie sztucznej górki przed blokiem przy ulicy  Ostrobramskiej 80, w odległości około 20 metrów od przystanku autobusowego przy ulicy Ostrobramskiej. Monument ma około 1,5 metra wysokości. Wszelkie informacje dotyczące autora i nazwy rzeźby mile widziane.

Rzeźby na osiedlu Ostrobramska. Łuk i Strzała?

U podnóża sztucznego pagórka, pomiędzy punktowcami przy ulicy Komorskiej 10 i 8 oraz Łukowskiej 17 ustawiono najmniejszą rzeźbę, spośród wszystkich rzeźb na osiedlu Ostrobramska. Czy to jest jedna rzeźba? Może są to dwie rzeźby? Nazwałem je Łuk i Strzała .  Rzeźby mają poniżej metra wysokości i zostały ustawione na betonowych cokołach. Twórca rzeźby nie jest mi znany, więc za wszelką informację dotyczącą tego dzieła będę wdzięczny. czytaj też (dodano 1.06.2019): Łuk i Strzała czyli Upadek Ikara

Rzeźby na osiedlu Ostrobramska. Wędrowiec?

Na południowo zachodnim skraju osiedla Ostrobramska znajdują się trzy rzeźby. Jedną z nich jest rzeźba symbolizująca postać. Nazwałem ją Wędrowiec . Rzeźba ustawiona została na płaskim terenie, niedaleko bloku przy ulicy Ostrobramskiej 84, w odległości około 20 metrów od skrzyżowania ulicy Komorskiej i Ostrobramskiej .  Monument ustawiony jest na betonowym, okrągłym cokole. Rzeźba ma ponad 2 metry wysokości. Wszelkie informacje dotyczące autora i nazwy rzeźby mile widziane.

Trochę mi żal ulicy Mniszewskiej - LXXI akcja GTWb

Decyzja z początku lat 70. ubiegłego wieku o budowie wielkiego osiedla mieszkaniowego na Witolinie spowodowała wielkie zmiany w układzie komunikacyjnym terenu Witolina. Ulice z obszaru obecnego osiedla Ostrobramska zmieniły swój przebieg lub zostały w części zlikwidowane. Jedna z ulic dawnego Witolina została całkowicie wymazana z mapy Warszawy. To ulica Mniszewska . Takiej ulicy nie znajdziecie na aktualnych mapach Warszawy. Jednak nie do końca " udało się " zlikwidować wszelkie ślady po tej ulicy. Krótki odcinek ulicy Mniszewskiej (od Łukowskiej) to obecnie ulica Witolińska . Po przeciwnej stronie ulicy Łukowskiej znajduje się asfaltowa droga z parkingami po obu stronach (między boiskiem gimnazjum 23, a blokami Łukowska 5, 7, 9), która kończy swój bieg przy bloku Ostrobramska 80. Jest to wewnętrzna droga osiedlowa bez nazwy. To  jest ... ulica Mniszewska . Przedwojenna mapa i obecne usytuowanie drogi nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. Bloki Łukowska 7 i 9 leżą p