Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Warszawa i kwiaty - XCII akcja GTWb

Nawet nie przypuszczałem, że flora Warszawy jest tak bogata. Na co dzień nie zwracamy większej uwagi na otaczającą nas roślinność. Jednak wystarczy rozejrzeć się wokoło i przed nami roztoczy się feeria barw warszawskich kwiatów. Gdy jeszcze włączymy tryb makro w aparacie to piękno otaczającej nas przyrody nabierze nowego wymiaru.

Mnogość gatunków roślin występujących w tym samym rodzaju powoduje spore trudności w prawidłowym przyporządkowaniu. Szczególnie, gdy nie jesteśmy fachowcami. Na kilku poniższych zdjęciach opisałem jedną z roślin jako chaber łąkowy. Jednak bardzo podobny jest chaber driakiewnik. 

Nie znalazłem też informacji na temat ilości gatunków roślin, które posiadają kwiaty, a występują w ekosystemie Warszawy. Jednak jest ich naprawdę dużo. Może 100, a może nawet 300?

Zapraszam do obejrzenia mini atlasu warszawskich kwiatów z okolic Witolina. Niestety, ale części kwiatów nie udało mi się opisać. 

Mak polny

Mak polnyFarbownik lekarski

Farbownik lekarski

Kozibród łąkowy

Malwa dzika

Malwa dzika

Chaber łąkowy


Chaber łąkowy

Chaber łąkowy


Farbownik lekarski
[ zdjęcia z 13 i 19 czerwca 2015 roku ]
< >

4 komentarze:

 1. "Nawet nie przypuszczałem, że flora Warszawy jest tak bogata." - na oddziale zakaźnym zdziwiłbyś się jeszcze bardziej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo piękne zdjęcia! Zwłaszcza maki. Fotografowanie kwiatów nie jest chyba zadaniem łatwym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fotografowanie nawet budynków, to niełatwe zadanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. entomologia, jak widać, też bogata ;)

  OdpowiedzUsuń