Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Osiecka nie do poznania!

Kilka dni temu napisałem na blogu o remoncie ulicy Osieckiej. Wycinka starych drzew zbulwersowała prawie wszystkich, a szczególnie mieszkańców ulicy. Osiecka bez starych drzew to już nie ta sama ulica. Widać to szczególnie teraz, gdy wszystko wokół zazieleniło się, a na Osieckiej jest po prostu szaro. Teraz ulica Osiecka nie jest już typową ulicą charakterystyczną dla klimatu Grochowa. Bardziej przypomina ulice w nowych osiedlach budowanych przez deweloperów. 

Ulica Osiecka to także jej mieszkańcy. Dawniej wszyscy się tutaj znali i wytworzyła się sąsiedzka solidarność. W ciągu ostatnich lat 20 lat część nieruchomości zmieniła właściciela, sporo osób wyprowadziło się oraz powstały nowe kamienice deweloperskie ... zamknięte i niedostępne nawet dla sąsiadów. 

Ulica Osiecka to ulica lokalna i mogła z powodzeniem być ulicą jednokierunkową, tak, jak wiele ulic Starego Witolina. Zasadzone na jesieni klony pospolite przyjęły się i wszystkie okryte są zielonymi liśćmi. Niestety musi upłynąć co najmniej 20 lat zanim ulica Osiecka choć w małym stopniu będzie przypominała tą ulicę, którą chodziliśmy jeszcze rok temu. Całe szczęście, że ocalały drzewa za ogrodzeniem SP 163. To taka namiastka dawnych czasów.

Zdjęcia zostały wykonane 17 marca i 14 maja 2013 roku.
< >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz