Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Rzeźby na osiedlu Ostrobramska. Skrzydła Ikara?

U podnóża sztucznego pagórka, od strony klatek schodowych bloku przy ulicy Ostrobramskiej 82 leży na trawniku rzeźba. Pierwotnie monument był ustawiony kilkanaście metrów dalej. Świadczy o tym pusty betonowy cokół. Powodem usunięcia rzeźby z cokoły był zapewne fakt, że rzeźba była "przeszkodą" dla dzieci zjeżdżających z pagórka na sankach w okresie zimowym.

Rzeźba jest sporych rozmiarów. Szerokość ponad dwa metry. Wysokość około jednego metra. Ze względu na kształt przypominający skrzydła nazwałem monument Skrzydła Ikara.

Twórca rzeźby nie jest mi znany, więc za wszelką informację dotyczącą tego dzieła będę wdzięczny.< >

1 komentarz:

  1. Witam mieszkałem na osiedlu ostrobramska od dziecka czyli od 1978 roku przeprowadziłem się tam z Saskiej Kępy mając 6 lat. Pamiętam że na osiedlu była pracownia rzeźbiarska tylko nie wiem kogo. Większość tych rzeźb jest dłuta tego rzeźbiarza który tam mieszkał koło osiedla. ta pracownia znajdowała się przy ul. Ostrobramskiej teraz jest tam obok sklep z rowerami. Jako dzieciak często tam chodziłem z rodzicami i przez płot patrzyłem na masę bloków marmurowych i gotowych rzeźb. Niestety nie wiem jak się nazywał ten człowiek który tam tworzył ale może te informację coś pomogą. Pozdrawiam serdecznie Andrzej Iwańczyk-Siestrzeńcewicz iwandrag@alk.edu.pl

    OdpowiedzUsuń