Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Budynki osiedla Ostrobramska. Żaglowiec Komorska 4.

Tym postem rozpoczynam podróż po osiedlu Ostrobramska. Osiedle Ostrobramska to zespół wieżowców wieloklatkowych oraz punktowców. Wieżowce mają po 13 kondygnacji, a punktowce 15 kondygnacji. Osiedle zostało wybudowane pod koniec lat 70. ubiegłego wieku przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową "Osiedle Młodych". Po podziale "Osiedle Młodych" na kilka mniejszych spółdzielni budynkami osiedla administruje Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ostrobramska".

Budynki Osiedla Ostrobramska ze względu na swoją wielkość i wzajemne usytuowanie przypominają statki na morzu i dlatego od czasu do czasu można usłyszeć, że niektórzy mieszkańcy mówią na bloki żaglowce.  

Więc rozpoczynamy rejs. Zaczynamy od wolnostojącego budynku mieszkalnego przy ulicy Komorskiej 4. Budynek został wzniesiony w 1978 roku wg projektu Adama Stefanowskiego. Blok składa się z 258 lokali mieszkalnych rozmieszczonych w 6 klatkach schodowych. Przed budynkiem z jednej strony znajduje się boisko, a z drugiej strony plac zabaw. Budynek został docieplony dwa lata temu i pomalowany w pionowe pasy w trzech odcieniach koloru beżowego. 

Wieżowiec Komorska 4

Wieżowiec Komorska 4

Wieżowiec Komorska 4

Wieżowiec Komorska 4
< >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz