Popular Posts

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Nieoczekiwana zmiana elewacji budynku przy Grochowskiej 120 - LXXVI akcja GTWb

Elewacje przedwojennych kamienic w rejonie Witolina nie wyróżniają się niczym szczególnym. Wiele kamienic w tej części Warszawy nie może doczekać się remontu od wielu lat. W większości są to kamienice prywatne lub należące do wspólnot mieszkaniowych. Kamienic o szaro burych elewacjach jest tutaj bez liku.

Najwyższy czas na zmiany i ... od niedawna uwagę przechodniów przykuwa nowa elewacja budynku przy Grochowskiej 120. Oblicze kamienicy nie odmieniły wymyślne malowidła lub niespotykany dobór barw, lecz jaskrawe kolory, którymi pomalowano tynk wokół otworów okiennych. Cała powierzchnia elewacji została pomalowana w pastelowym, obojętnym kolorze, ale mozaika żywych kolorów wokół okien od razu zwraca uwagę przechodniów i wyróżnia budynek na tym fragmencie ulicy Grochowskiej. 

Tego rodzaju pomysł na elewację, który nie wymaga zwiększonych kosztów związanych z malowaniem jest na tyle oryginalny, że wart powielania. Zapewne taka elewacja nie tylko zmienia oblicze budynku, ale również ożywia całą ulicę. Naśladowcy mile widziani.


[ zdjęcia z 25 stycznia 2014 roku ]
< >

6 komentarzy:

 1. Mieszkańcy i tak w ciągu kilku lat przemalują na biało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak u nas, walnęli jeden z bloków na oczojebne kolorki i co gorsza tak samo przemalowali mieszkańcom wnęki przyt lodżach... część już się przemalowało na bardziej neutralne barwy.

   Usuń
 2. Zależy kto tam mieszka. Pojedyncza cienka ściana w kolorze nic nie zmienia od wnętrza, za to całkiem sporo w zewnętrzu. Co innego cały balkon na oczojebliwy żółty/pomarańczowy. Toż to umrzeć można z nadmiaru barw ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stłamszony pomysł prezesa - nie dało rady na cały budynek, to przynajmniej na wnęki okienne :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pomysł wspólnoty mieszkaniowej. Sami mieszkańcy przegłosowali pomysł na taką elewację. Elewacja wyróżnia wśród okolicznej szarości.

   Usuń
 4. Faktycznie, bardzo interesujący wpis ;> Sam jestem przy wykonywaniu elewacji (to tak swoją drogą) i szukam wykonawców, czy ktoś z was kojarzy tych? http://docieplenia-poznan.pl

  OdpowiedzUsuń